Wymiana mikrofonu Xiaomi Redmi Note 4X

0
123
Serwis Xiaomi
Wyamiana mikrofonu Xiaomi Redmi Note 4

Historia z życia wzięta

Uszkodzony smartfon to problem, który często próbujemy rozwiązać samodzielnie. Zamiast skorzystać z obsługi serwisu telefonów komórkowych Xiaomi, często na własną rękę podejmujemy się drobnych napraw, które przecież nie powinny być trudne. Jest to tylko i wyłącznie teoria, ponieważ w praktyce bywa różnie, o czym przekonał się członek grupy „NaprawyTelefonów” na Facebooku, dokonując samodzielnej wymiany mikrofonu w telefonie Xiaomi Redmi Note 4X. Czy naprawa zakończyła się sukcesem?

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży serwisowej już nieraz pokazało nam, że klienci starają się naprawiać swoje telefony. Patrząc na to z boku, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ samodzielne naprawy to spore oszczędności. Niestety to, co powinno być proste, kilka godzin później zaczyna sprawiać problemy, aż do momentu, kiedy telefon nie trafi do serwisu telefonów komórkowych Xiaomi. Historia, którą chcę Wam opisać pochodzi z Facebooka, z grupy Naprawy telefonów. Niestety patrząc na opisy zakończyła się ona tragicznie dla naprawianego smartfona Xiaomi Redmi Note 4X, co wynika ze znacznej części opisów kilku członków grupy oraz zgłaszającego.

Samodzielna wymiana mikrofonu Xiaomi Redmi Note 4X może przerosnąć każdego

Wymiana mikrofonu w Xiaomi Redmi Note 4X

Historia miała miejsce jeszcze w 2019 roku, gdzie nowy członek poinformował grupę napraw telefonów o swoim problemie. Jak widzimy, polegał on głównie na problemach z odtwarzaniem jakichkolwiek dźwięków. Podczas próby włączania przeróżnych odgłosów telefon zaczyna trzeszczeć (dźwięk przypominający radio). W najgorszych przypadkach urządzenie zacina się w całości lub po prostu uruchamia się ponownie. Nowy członek poprosił o pomoc w diagnozie licząc, że może ktoś miał już podobną sytuację. Jak się okazało, niestety nie, ale mimo tego inni członkowie dopytywali autora postu o więcej szczegółów chcąc pomóc mu w pełnej diagnozie problemu. Podczas dłuższej konwersacji autor poinformował, że wcześniej naprawił swój telefon, dokonując wymiany mikrofonu w telefonie Xiaomi Redmi Note 4X. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jak każdy nowy członek grupy chciał zaoszczędzić na opłacaniu usługi w serwisie telefonie Xiaomi. Jak pokazuje dalsza część tekstu okazuje się, że to był błąd.

Podczas kolejnych odpowiedzi i pytań ze strony członków grupy dowiedzieliśmy się, że urządzenie zaczęło mieć także inne problemy niż tylko opisywane trzaski. Oznaczało to znaczenie poważniejsze uszkodzenia smartfona Redmi Note 4X. W rozmowie oprócz członka grupy uczestniczył również administrator, który w powyższej konwersacji oznaczony jest malutką tarczą. Nowy członek ma obok charakterystyczną łapkę, reszta to inni grupowicze, który starali się pomóc w diagnozie problemów, tym bardziej że po wymianie mikrofonu w telefonie Xiaomi Redmi Note 4X pojawił się nowy problem wskazujący również na defekty z wyświetlaczem i prawdopodobnie głośnikiem. Faktycznie zdarza się, że niektóre zgłoszenia czytelników, klientów można zdiagnozować już po opisie usterki, jednak mimo wszystko trzeba sprawdzić urządzenie fizycznie, aby wykluczyć odpowiednie działania. Następny etap rozmów pokazuje, że samodzielna wymiana mikrofonu w telefonie Xiaomi Redmi Note 4X narobiła wiele problemów.

Mimo kilku rad ze strony grupowiczów, nowy członek postanowił zamówić głośnik dokonując jego samodzielnej wymiany. Niestety pojawiły się inne problemy: niedziałający głośnik oraz zgubienie śrubki, która może być powodem niestykającego głośnika i jego problemów. Oczywiście to wszystko można potwierdzić dopiero po rozłożeniu sprzętu na części pierwsze w celu diagnozy uszkodzenia i problemów występujących w całym urządzeniu. Co więcej, warto zwrócić uwagę, że wymiana głośnika w telefonie Xiaomi Redmi Note 4X tak samo jak wymiana mikrofonu to już kolejny koszt. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze koszt narzędzi. Są to już koszty około 50-60 zł, a wszystko zapowiada się na kolejne, ponieważ w urządzeniu występują dodatkowe problemy objawiające się trzeszczeniem po włożeniu karty SIM oraz niebieski ekran. Niestety wszystko wskazuje na to, że właściciela będą czekać inne poważniejsze naprawy.

Czy samodzielna wymiana mikrofonu w telefonie Xiaomi Redmi Note 4X miała sens

By okiełznać urządzenie należy, przede wszystkim, zidentyfikować wszystkie usterki. Nowy członek grupy NaprawyTelefonów popełnił już kilka błędów, wykonał także naprawy, które nie tylko okazały się nieskuteczne, ale spowodowały kolejne problemy. Wszystko wskazuje na to, że poniesione już koszty oraz usunięcie obecnych problemów przewyższa koszty pierwotnej wymiany mikrofonu w naszym serwisie, gdzie wymiana mikrofonu w telefonie Xiaomi Redmi Note 4X wynosi 80 zł z bezpłatnym kurierem w obie strony. Mimo ogromnej chęci i wiary w każdego z Was często trzymamy kciuki za wszystkich klientów chcących podjąć się samodzielnej naprawy swojego urządzenia. Jak pokazuje jednak rzeczywistość takie urządzenia wcześniej czy później trafiają do serwisu telefonów komórkowych Xiaomi. Właśnie dlatego przed każdą samodzielną naprawą warto zastanowić się, czy chcemy bawić się z w kupno: części zamiennych, narzędzi oraz całego wyposażenia, które pozwolą nam skutecznie przeprowadzić całą naprawę naszego smartfona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here