Najpopularniejszy model Xiaomi Redmi

0
179

Niekwestionowanym liderem w przypadku popularności marki Xiaomi Redmi jest model 4X. Produkt ten przyciąga uwagę wielu klientów przede wszystkim ze względu na swoją niską cenę. Jest ona bardzo korzystna od samego początku wprowadzenia modelu na rynek. Co więcej, każdego miesiąca jest obniżana przez wszystkie renomowane sklepy w kraju.

Dzięki takiemu obrotowi spraw, Xiaomi Redmi 4X to bardzo ciekawy wybór. Niestety producent modelu musiał iść na ustępstwa w przypadku wydajności modelu, ze względu na niską cenę. Przykładem może tutaj być niska jakość obrazu, która obsługuje jedynie rozdzielczość 1280 × 720, a więc HD. Kolejnym ustępstwem jest zaledwie 32GB pamięci wbudowanej, z czego dla użytkownika zostaje nieco ponad 20GB, biorąc pod uwagę wagę oprogramowania. Warto jednak podkreślić, że Xiaomi wyposażył go w slot na karty pamięci, który nieco zrekompensuje tę wartość.

Xiaomi Redmi 4X ma solidną baterię

Telefon ten nie został jednak pozbawiony wielu zalet. Jedną z najważniejszych jest potężna litowo-jonowa bateria, o pojemności 4100 mAh, wytrzymująca do 18 dni w trybie czuwania. Model nie posiada wcięcia w ekranie, który sprawia, że proporcje wyświetlacza zwiększają się do 18:9 lub więcej. Jest to jednak według wielu klientów zaleta, ponieważ często producenci telefonów starają się skopiować tak zwany „notch” od smartfonów firmy Apple, jednak to kopiowanie nie zawsze idzie w parze z jakością. Dlatego po pewnym czasie konieczna może okazać się wymiana baterii.

Co dokładnie oferuje Xiaomi Redmi 4X?

Xiaomi Redmi 4X posiada pamięć RAM 3GB, co w połączeniu z przeciętnym procesorem Qualcomm Snapdragon 435, o częstotliwości taktowania 1,4GHz z 8 rdzeniami wykazuje dobrą wydajność. Podczas użytkowania telefonu klient nie powinien mieć problemów z obsługą kilku aplikacji jednocześnie. Model dostępny jest w sklepach w Polsce z wersją oprogramowania Android 6.0 Marshmallow i nakłądką MIUI 10. Jego ekran to 5-calowy IPS TFT, o bardzo dobrych kątach widzenia i nieskończonym kontraście. Podsumowując, telefon został przystosowany dla mniej wymagających użytkowników. Nie oczekujmy wyjątkowej wydajności, jednak przede wszystkim zwróćmy uwagę na cenę urządzenia, która w tym przypadku jest przystępna.

Jeśli posiadasz Xiaomi Redmi 4X, bądź inny budżetowy model chińskiego producenta, warto zaopatrzyć się w akcesoria do telefonu SmartSerwis24, które uchronią smartfon przed niespodziewanymi wypadkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here